Minska blogas

Kartais mažiau yra daugiau

Žinutės | Blogas | Mintys | Elektronika | Technologijos | Oro stebėjimas | Filmai ir serialai | Knygos | Apie

Žinutės


2016-08-17, Mindaugas Stambrauskas CC BY-ND

Pagaliau, po kelių metų pertraukos, vėl bandau gaminti spausdintines plokštes. Kol kas rezultatas toks:

Spausdintinė plokštė su toneriu padengtais takeliais

Plokštė tikrai netobula. Reikia rasti kokį patogesnį ir tikslesnį būdą atpjauti plokštę, nes dabar tai dariau su rotaciniu įrankiu, dar vadinamu dremeliu, tai gavosi plokštė kiek per maža. Būrelyje naudodavome giljotiną - puikus įrankis šiam darbui. Gal kadanors pabandysiu pasidaryti. Na, o taip pat spausdintuve kiek mažoka tonerio, tai takeliai tokie šiaip sau. Matyt, plačiau parašysiu atskirame įraše.


2016-08-04, Mindaugas Stambrauskas CC BY-ND

Kartais atsitinka taip, kad nelieka valios imtis darbų. Šio baisiai negero reiškinio auka tapau ir aš (vėl). Buvo sesija, reikėjo sutvarkyti svarbius reikalus, perrašiau kompiuterio operacinę sistemą. Pastarasis dalykas pareikalavo daugiau laiko, nei tikėjausi, vien dėl to kiek daug reikėjo išmokti naujų dalykų. Gavosi, kad neliko laiko padaryti kitus darbus. Taip visai išslydau iš savo vėžių – kalendorius su darbais užsimiršo, elektronikos darbai sustojo ir ši svetainė taip ir liko neperdaryta. Pastaruoju metu irgi ne itin geriau. Dienomis esu užsiėmęs, o grįžus namo nelieka noro ką nors daryti. Taip ir pražiūriu vaizdo įrašus, vietoj to, kad kažką gero nuveikčiau. Gryna tinginystė. Dabar jau laikas susiimti. Tiesiog baisiai blogas jausmas, kai niekas nevyksta, o galėtų. Todėl per ateinančias kelias dienas bandysiu perkelti naujus svetainės failus. Deja, užtruks, kol sutvarkysiu visus įrašus, todėl kol kas jų bus tik keli. Bet matau, kad reikia pradėti dabar, nors ir su nedaug, nes kitaip nežinia kada dar prisiruošiu.


2016-06-03, Mindaugas Stambrauskas CC BY-ND

Šiek tiek užsitęsė darbai su nauja svetaine. Iš tiesų, buvo užpuolę mokslai ir nebuvo laiko nei pasirašyti reikalingų skriptų, nei šiaip parašyti kokį įrašą. Bet dabar atėjo sesija ir tarp mokymosi egzaminams galiu skirti šiek tiek laiko šitam reikalui. Tai štai, jau turiu pagrindus pasidaręs, bet dar yra ką tobulinti. Reikės sutvarkyti visus jau parašytus įrašus, o tai užtruks, bet manau, kad jau už kelių dienų kelsiu naują svetainės versiją į pagrindinį serverį.


2015-12-10, Mindaugas Stambrauskas CC BY-ND

Šiandien nusprendžiau ištrinti minskablogas@gmail.com paskyrą. Pagrindinė priežastis – ji buvo nenaudojama. Nei aš ką nors iš ten siunčiau, nei kas nors man šiuo adresu rašė. Na, gal tik reklamų atsirasdavo. O daugiau irgi niekam nenaudojau. Tai, pagalvojęs, kad šis adresas kaip ir nereikalingas – jį ištryniau. Jei kada nors norėtumėte su manimi susisiekti, nenaudokite to adreso, naudokite mindaugas per minska.lt.


2015-11-09, Mindaugas Stambrauskas CC BY-ND

Neseniai atsiuntus podcast'us ir juos perkėlus į grotuvą pastebėjau, kad kai kurie failai yra sugadinti. Nesu užtikrintas kodėl, bet anksčiau naudota gPodder programa sugebėjo podcast'us kažkaip sumaitoti ir sujungti. Klausant vieną podcast'ą staiga pasigirsta kitų fragmentai ir toliau gaunasi pamišusi garsų ir žodžių košė. Taip pat sunervino ir tai, kad kai kurios laidos buvo pažymėtos kaip perklausytos, nors grotuve jų tikrai neklausiau. Tada sugalvojau, kad galiu pats pasirašyti skriptą, kuris atsiųs naujus podcast'us ir perkels juos į grotuvą. Tai bus ir proga geriau išmokti shell skripto rašymą bei awk kalbą, kurią neseniai atradau. Laukite platesnių įrašų.


2015-09-29, Mindaugas Stambrauskas CC BY-ND

Duomenų spraga

Šiandien (rugsėjo 29 d.) apie 14 valandą trumpam dingo elektra ar dar kažkas nutiko, kas lėmė, kad mano oro temperatūros ir drėgnumo matuoklis išsijungė ir negalėjo normaliai įsijungti. Tai reiškia, kad keletą valandų nebuvo įrašomi duomenys ir po 2,5 mėnesio nenutrūkstamo įrašinėjimo atsirado duomenų spraga. Tai reiškia netikslumus, jei norėčiau tuos duomenis vėliau kaip nors apdoroti.

Gaila, kad taip ilgai be priekaištų vykęs procesas ėmė ir nutrūko. Tiesa, yra proga pasimokyti. Dabar žinau, kad matuoklis ne visada iki galo įsijungia. Todėl galima bus parašyti skriptą, kuris pastebėjęs, kad jei ilgai negaunami duomenis (tarkim 5 minutes), perkraus matuoklį. Galima įdėti ir atsarginį maitinimo šaltinį - bateriją. Žodžiu - daug progų tobulinimui. Patobulintą variantą tikiuosi paleisti nenutrūkstamam veikimui nuo kitų metų pradžios.

Kol kas duomenų įrašinėjimą tęsiu, bet gali neretai pasitaikyti spragų, nes nenutrūkstamas įrašymas jau kaip ir nuėjo šuniui ant uodegos, galėsiu per daug nesigrauždamas atjungti matuoklį, kas leis man jį patobulinti ir čia aprašyti kaip jis veikia.


2015-08-21, Mindaugas Stambrauskas CC BY-ND

Prieš keletą savaičių pastebėjau, jog nebegaliu pasiekti savo blogo. Paklausęs kitų internautų, ar ši svetainė nebus netyčia numirusi, nustebau, jog ne - kitiems ji buvo pasiekiama, kaip įprasta. Svetainės ir FTP serverio negalėjau pasiekti tik aš iš savo namų. Kreipiausi pagalbos į hostingą ir po ganėtinai nemažai laiko pavyko išspręsti šią problemą. Kur tiksliai buvo bėda - nežinau, bet man svarbiausia, jog viskas išsisprendė. Tai štai - dabar jau galiu pasiekti tinklaraštį ir rašyti naujus įrašus.

Tikiuosi nepasigedote. Aš jau spėjau užmiršti, apie ką norėjau parašyti, bet, tikiuosi, laikui bėgant idėjos sugrįš.

Beje, bandant išsiaiškinti, kodėl negaliu pasiekti svetainės, sužinojau naują komandą: tracepath. Linux terminale paleidus komandą "tracepath minska.lt" galima pamatyti, kokiais keliais jūsų kompiuteris pasiekia šią svetainę. Įdomu, sakyčiau.