Minska

Drąsiau, drambly!

Žinutės | Blogas | Mintys | Elektronika | Technologijos | Politika | Oro stebėjimas | Filmai ir serialai | Knygos | Apie

Žinutė apie darbus ir planus

Jau senokai nieko naujo neparašiau savo bloge, todėl galvoju parašysiu bent trumpą žinutę apie dabartinę situaciją. Lengvas įrašas neretai tampa pradžia tolimesniems įrašams, tikiuosi taip bus ir šį kartą.

Taigi, galvoju čia dabar užrašyti, kas galvoje ir kokius planus turiu. Labai nemėgstu žadėti apie ką rašysiu, nes dažniausiai niekada apie tai neparašau.

Pirmiausia - baigėsi mokslų semestras. Baisiai sunkus šį sykį buvo. Rezultatuose tai taip pat atsispindi, bet jie nėra blogi. O man žadėjo, kad nuo trečio kurso bus lengviau. Kur tau... Dabar man, kaip ir daugumai grupiokų kyla baisi depresija galvojant apie mokslus, bet gal šiame įraše apie tai plačiai nerašysiu, tai tema verta atskiro įrašo. Kada nors.

Dabar man gaunasi šiokios tokios atostogos ir aš noriu labai daug ką nuveikti. Per daug - kartais net negaliu nuspręsti, ką daryti, ir tiesiog įklimpstu į YouTube liūną, nors ten kaip ir nieko tokio gero nėra. O darbų turiu visokiausių. Reikia perdaryti temperatūros matuoklį ir noriu pagaliau jį čia aprašyti. Dabar tai yra dėžutė su mikrovaldikliu ir ekranėliu, prie kurios prijungtas temperatūros ir drėgmės jutiklis bei laidai, einantys iki mano Raspberry Pi, kur įrašomi duomenys ir braižomi grafikai. Informacijai perduoti naudoju UART. Bendravimui tarp matuoklio ir Raspberry Pi tai visai tinka ir padoriai veikia, bet aš noriu, kad Rasberry Pi galėtų bendrauti su daugiau nei vienu prietaisu ir čia situacija darosi sudėtinga. Todėl noriu matuoklį perdaryti taip, kad jis bendrautų I2C protokolu, kuris leidžia geriau organizuoti kas kada su kuo keisis informacija. Jau senokai beprogramavau mikrovaldiklius, todėl reikės prisiminti visą kompiliavimo ir programavimo veiksmų seką. Be to norėtųsi temperatūrą matuoti vietoje, kurios neįtakoja namo skleidžiama šiluma. Man kyla įtarimų, kad temperatūrą šiek tiek pakelia tai, jog kitapus sienos yra karštas radiatorius, o ir šiaip namas tikriausiai yra nesandarus šilumai. Tačiau dar nesu įsitikinęs, kaip tai galima būtų pagerinti.

Kitas projektas, kurį noriu pradėti - baterijų talpos tyrimas. Anksčiau šiokius tokius "matavimus" atlikinėdavau su savo pele. Dabar noriu atlikti tikslius matavimus. Tam reikia pastovios galios apkrovos, kuri galėtų įrašyti srovės ir įtampos kitimą per laiką. Taip galėčiau pamatuoti skirtingų baterijų talpas, nubraižyti išsikrovimo grafikus ir pateikti duomenis čia. Taip būtų galima rasti baterijas, kurias labiausiai apsimoka pirkti. Sakyčiau, ganėtinai naudingas tyrimas. O pastovios galios apkrovai reikia mikrovaldiklio, operacinių stiprintuvų, rezistorių - viską turiu, tereikia prisiversti padaryti.

Dar vienas prietaisas, kurį norėčiau pasigaminti - kondensatorių ekvivalentinės nuoseklios varžos (equivalent series resistance) matuoklį. Tai iš esmės yra kintamos srovės ommetras, skirtas matuoti kondensatorių varžą. Kondensatoriai nuolatinės varžos nepraleidžia, todėl su įprastu multimetru jų varžos nepamatuosi. O tą varžą noriu pamatuoti, nes kai elektrolitiniame kondensatoriuje ši varža didelė - jis yra blogas. Varža reiškia kaitimą, dėl ko elektrolitas kondensatoriuje dar greičiau džiūna ir jo varža dar labiau didėja. Žodžiu, noriu patikrinti, ar mano užgyventoje kondensatorių kolekcijoje nėra prastų kondensatorių, kuriuos turėčiau ne naudoti, o išmesti.

Taip pat reikėtų pasidaryti maitinimo šaltinį, kurio įtampa galėtų kisti platesniame ruože. O kiek dar projektų turiu sugalvojęs, bet net nepradėjęs. Tokiais tempais užteks visam gyvenimui. Taip pat reikia aprašyti prietaisus, kuriuos jau esu padaręs, bet dar galbūt visiškai neužbaigęs: audio mikserį, baterijų tikrintuvą, kuris parodo, ar baterija jau visai išsikrovusi, ar dar ne, o taip pat ir virpesių generatorių su greitai kintančiais virpesių frontais.

Trumpai sakant: daugybė dalykų. O čia tik elektronika! Kompiuteryje norėčiau susikonfigūruoti elektroninio pašto gavimą, peržiūrą ir siuntimą su OfflineIMAP, Mutt ir msmtp, pradėti pilnai naudoti savo kalendorių, išmokti naudotis GPG ir duomenų šifravimu, reikia parašyti skriptą duomenų atsarginių kopijų darymui, skriptą tinklalaidžių atsisiuntimui ir paruošimui. Dar keli projektai su Raspberry Pi laukia - noriu prijungti išorinį kietąjį diską ir spausdintuvą, kad juos galima būtų galima pasiekti per namų vidinį tinklą. Noriu čia aprašyti tai ir dar parašyti apie naudojamas programas, kaip jomis dirbu. Nes tai ganėtinai sudėtinga ir lietuviškai informacijos, matyt, nėra. O ir šiaip, gal kam įdomu iki kokių pakvaišusių dalykų galima prieiti naudojant kompiuterius.

Dar norėčiau apžvelgti keletą programėlių, kurias naudoju telefone. O kažkada seniai žadėjau parašyti, kaip į muzikos grotuve pakeisti standartinę programinę įrangą ir įsirašyti RockBox. Jau pradėjau mąstyti, kada čia prisiruošti tai aprašyti, bet būsiu kažkur pametęs tą grotuvą. Mistika kažkokia - dingo kaip į vandenį ir berods namuose, o ne kur laukuose beslidinėjant, ką dar pavyksta daryti, kol sniegas neištirpo.

O kaip gi ši svetainė - kai perėjau į Wordpress, visus įrašus reikia prieš paskelbiant sutvarkyti, kitaip negaliu ištrinti senojo blogo - gali dingti visos nuotraukos. Dabar prieš paskelbiant seną įrašą aš iš naujo įkeliu paveiksliukus. Tai šiek tiek pabosta ir dėl to 90 % visų parašytų įrašų nėra prieinami. Taip, galbūt didžioji dalis ir nėra labai naudingi, bet galvoju, kad vis tiek, jei jau kažkada juos parašiau, galbūt verta juos palikti.

Tiek ir dar daug daugiau veiklos laukia manęs kiekvieną dieną. Tačiau būna sunku pasirinkti, ką dabar darysiu ir susipainiojęs lieku ties lengviausiu dalyku - drybsoti priešais kompiuterį ir žiūrėti vaizdo įrašus internete. Bent jau gerai, kad jie juokingi irba įdomus.

Galbūt šis įrašas pastūmės mane susiimti ir pradėti dirbti ties visais tais darbais. Visgi tai nėra sunku - visa tai man patinka. O jei kas nors dar skaitote šį blogą, tai tikėkitės naujų įrašų netolimoje ateityje.

Ir kaip visada, planuotas trumpas įrašas pasidarė visai netrumpas.


Irašo komentarai

Komentarus siųskite man elektroniniu paštu, adresu: mindaugas per minska taškas lt.

Laiške nurodykite įrašo pavadinimą ir ar norite, kad jūsų komentaras būtų paviešintas.