Minska

Tu man ne vartotojas, o naudotojas, skaitove

Žinutės | Blogas | Mintys | Elektronika | Technologijos | Politika | Oro stebėjimas | Filmai ir serialai | Knygos | Apie

SanDisk Cruzer Glide

Atėjo ir jau spėja praeiti Kalėdos, su kuo visus ir sveikinu! Kalėdų senis atnešė dovanų ir man. Viena iš jų buvo USB atmintukas, atminties raktas, atmintinė ar dar kas kitaip šituos daiktus vadinate. Iš karto negalėjau sugalvoti, ko man norisi dovanų, bet pagalvojau, kad universitete kartais praverčia USB atmintukas- tai kokius failus reikia išsisaugoti iš auditorijose esančių kompiuterių, tai draugams perkelti kokius failus. Pasižiūrėjau, kokie atmintukai yra parduotuvėse ir nustebau, kaip pinga atmintis - už kiek daugiau nei 100 senovinių lietuviškų pinigų galima gauti 128 GB! Už tokią kainą prieš keletą metų pirkau 1 GB atminties kortelę savo senam telefonui. O dabar gauni 100 kartų daugiau.

Pasižiūrėjau kokias atminties korteles turiu ir pagalvojau, kad pirksiu SanDisk atmintuką. Tai gali būti ne pats geriausias, ne pats pigiausias variantas, bet kiek naudojau SanDisk atmintį, dar neturėjau jokių bėdų. Tada atlikau šiokį tokį tyrimą, katras iš SanDisk USB atminties raktų yra pigiausias - duoda daugiau gigabaitų už eurą. Atsidariau įvairias internetines parduotuves. Kai kurios iš jų man niekada negirdėtos, iš dar mažiau esu kada nors ką nors pirkęs. Tada jose atlikau paiešką ir susirašiau visus siūlomus atminties dydžius ir atmintukų kainas. Atmintį padalinęs iš kainos gavau kiek gaučiau gigabaitų už 1 eurą. Visus duomenis surašiau į skaičiuoklę. Gautą failą galite rasti čia: SanDisk_atmintukai. Duomenis surašiau, berods, gruodžio 21 dieną, tad kainos jau galėjo pasikeisti.

Mano prioritetas buvo daugiausia atminties už eurą. Atrodytų, kad tai būtų geras kriterijus rasti geriausią atmintuką, tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad atminties dydis nėra vienintelis svarbus atmintuko parametras. Kai kuriems žmonėms už atminties kiekį gali būti svarbiau atminties perkėlimo greitis. Tokie atmintukai siūlo mažiau atminties už didesnę kainą, tačiau yra daug spartesni.

Mano kompiuteriai neturi greitų USB 3.0 lizdų, tad man itin greiti atmintukai kaip ir nepravers, tad rinkausi kuo talpesnį atmintuką. Išsirinkau Cruzer Glide modelį. Iš skaičiuoklės failo matyti, kad galėjau pasirinkti ir atmintukus su didesniu GB/EUR santykiu, bet jie buvo mažesnės talpos. Na, gal mano pasirinkimas ir kvailesnis, jei stengtis elgtis kuo racionaliau, bet kartais kvailiau būna smagiau, o gi šventės, tai svarbu, kad būtų smagu.

Sandisk Cruzer Glide

Atlikau grubius įrašymo ir nuskaitymo greičio matavimus su rsync --progress komanda.

Įrašant:

1,982,737,586 baitų failą (1.9 GB) įrašė vidutiniu 11.45 MB/s greičiu per 02 minutes 45 sekundes. Pastebėjau, kad iš pat pradžių įrašymo greitis buvo apie 50 MB/s, ties 60% failo nukrito iki šiek tiek daugiau nei 1 MB/s, o po to pakilo iki apie 5 MB/s ir taip iki failo perkėlimo pabaigos.

Įrašant 70 mažų (apie 2 MB) failų vidutinis perkėlimo greitis buvo apie 45.03 MB/s. Failai įsirašė per greitai, kad spėčiau atkreipti dėmesį, kaip kito įrašymo greitis.

Nuskaitant:

1,982,737,586 baitų failas nuskaitytas vidutiniu 75.91 MB/s greičiu per 24 sekundes. Iš pradžių greitis buvo virš 100 MB/s, perkėlus apie 80% failo greitis pradėjo kristi iki apie 50 MB/s. 70 nedidelių failų nuskaityti 128.53 MB/s greičiu. Tai įvyko akimirksniu.

Dar vienas kriterijus buvo, kad atmintuką galima būtų prisikabinti prie raktų. Dauguma atmintukų turi kažkokią užkabinimo kilpą ir šis ne išimtis.

Sandisk Cruzer Glide išpakuotas

Tai esu patenkintas šia Kalėdine dovana. Dabar telieka sugalvoti, ką į šitą atmintuką man susikelti.


Irašo komentarai

Komentarus siųskite man elektroniniu paštu, adresu: mindaugas per minska taškas lt.

Laiške nurodykite įrašo pavadinimą ir ar norite, kad jūsų komentaras būtų paviešintas.