Minska

Tai ne pokštas

Žinutės | Blogas | Mintys | Elektronika | Technologijos | Politika | Oro stebėjimas | Filmai ir serialai | Knygos | Apie

Nauja svetainės išvaizda

Pastaruoju metu ši svetainė yra valdoma Wordpress turinio valdymo sistema. Viskas kaip ir tvarkoje, tačiau neseniai pastebėjau, kad negaliu įkelti naujų paveikslų. Po trumpo bandymo išsiaiškinti, kur šuo pakastas, nusprendžiau, kad šiai svetainei nebūtina turinio valdymo sistema. Kaip visada, stengiuosi išlaikyti viską kuo paprasčiau ir nusprendžiau, kad galiu pats parašyti keletą skriptų, kurie palengvintų puslapių gamybą rankiniu būdu, tiesiog rašant HTML failus.

Taigi po truputį versiu šį gan spalvingą tinklaraštį į labai minimalistinį, kuris atrodys taip:

blogo prototipo vaizdas

Pastebėjau, kad Wordpress sugeneruotuose HTML failuose yra nereikalingų žymių, kuriuos didina puslapio dydį ir taip lėtina puslapių užkrovimą. Rašydamas įrašus tiesiai į HTML failą aš galiu užtikrinti, kad nebus jokių nereikalingų duomenų.

Noriu padaryti viską kuo paprasčiau, o taip pat atsakingai žiūriu į skaitytojų privatumą, todėl puslapiai bus visiškai statiški - jokių javascript kodų, jokių slapukų, sausainiukų, Google Analytics ar kitų sekimo priemonių. Paprasčiausias naminis puslapis.html. Tiesa, tai reiškia, kad dings komentavimo galimybė , bet manau, kad ką nors sugalvosiu.

Puslapio išvaizdą nuo numatytosios manau keisti minimaliai. Šiais laikais puslapių išvaizda dažniausiai valdoma CSS kalba. Kadangi puslapis bus paprastas - skaitytojams nesunku pasidaryti savo css failą ir pakeisti puslapių išvaizdą taip, kaip patys norite. Na, ir kol kas atrodo, kad paprasčiausi puslapiai nesunkiai prisitaiko prie įvairių ekrano dydžių, todėl ir tie, kas naršo su telefonais, nebus smarkiai nuskriausti.


Irašo komentarai

Komentarus siųskite man elektroniniu paštu, adresu: mindaugas per minska taškas lt.

Laiške nurodykite įrašo pavadinimą ir ar norite, kad jūsų komentaras būtų paviešintas.

ecka333:

Del komentaru, tai yra daug paruostu moduliu, kurie iterpiami i html faila labai paprastai, uztenka pora kodo eiluciu. Tiesa, komentavimas vyksta per firmos serveri, ne tiesiogiai per naudotojo puslapi. Tinklalapio kurimui kazkada naudojau dreamweaveri, sita programa labai palengvina darba. Tik be visokiu turinio valdymo programu yra viena beda: kiekviena narsykle html ir css koda atpazista skirtingai, todel koda kartais reikia pritaikyti atskirai kiekvienai naršyklei, o cia jau yra tikras galvos skausmas.

Mindaugas:

Jei bus komentarai, tai manau arba pats pasirašyti kokį skriptą, arba naudoti laisvą sprendimą, siųsti duomenis per kokią nors firmą būtų visai atvirkščiai, nei noriu padaryti. Darbo palengvinimui dabar rašausi visokius formatavimo skriptus, tad programos neprireiks. O jei naršyklė negali atvaizduoti paprasčiausių html failų, tai kas čia per naršyklė? Manau, nebus čia tokios problemos. Pažiūrėsim.