Žinutės | Blogas | Mintys | Elektronika | Technologijos | Politika | Oro stebėjimas | Filmai ir serialai | Knygos | Apie
Nepamenu kada tiksliai, tačiau jau prieš kurį laiką mano požiūris į visokius technologinius sprendimus, paslaugas ir ten laikomus duomenis pasikeitė į tai, kad aš noriu būti savo duomenų valdovas. Noriu juos turėti ir saugoti pats, daryti su jais viską, ką tik panorėsiu ir sugebėsiu bei kada norėsiu. Saugoti savo duomenis kitų kompiuteriuose, man pasirodė gan kvaila mintis ir kuo toliau, tuo labiau bandau sau reikalingas funkcijas pasigaminti pats ir padaryti, kad jos veiktų mano kompiuteriuose.
Galbūt tai darau ir apskritai galiu daryti, nes turiu pakankamai daug laisvo laiko. Kita vertus, užsiimdamas tokiais eksperimentais daug ko išmokstu.
Taigi apie ką aš. Anksčiau savo visą dienotvarkę buvau susidėjęs į Google kalendorių. Viskas buvo šaunu, nes yra programėlė telefone, atskiras skirtukas naršyklėje - bet kada galiu pasižiūrėti, ką dabar turiu daryti. Tačiau norėdamas būti kuo produktyvesnis ir paskirstyti laiką tam, ką norėčiau nuveikti, susikūriau tokią dienotvarkę, kur beveik nelikdavo laisvo laiko. O tai reiškė, kad jei ko nors nepadarydavau, tas įvykis nukeliaudavo į ateitį - dienos, savaitės ar net mėnesio galą. O tokių nukeltų darbų kuo toliau, tuo daugiau susidarė ir vien juos tvarkyti užimdavo nemažai laiko, nes Google kalendorius bent tada (nežinau, kaip dabar - nesidomėjau) neturėjo jokios funkcijos iš karto perkelti daug įvykių. Tai būtų smarkiai palengvinę man gyvenimą. Tada pradėjau galvoti, ar aš noriu, kad mano visi duomenys - kur būsiu, ką veiksiu, ką planuoju daryti, būtų pas Google. Nelabai. Tai davė paskatą ieškoti alternatyvų.
Taip jau sutapo, kad panašiu metu aš panorau savo kompiuterį vis daugiau valdyti iš komandinės eilutės. Todėl po pabandymo su Thunderbird programos Lightning įskiepiu (nelabai patiko) aš susiradau Remind.
Thunderbird su Lightning įskiepiu
Remind yra programa, vykdoma komandinėje eilutėje. Įprastai valdyti Remind ir peržiūrėti įvykius gan nepatogu, todėl yra sukurta programų, kurie nuskaito įvykius iš Remind ir pateikia labiau suprantama forma. Aš pasirinkau terminale vykdoma Wyrd, nors yra ir GUI programų.
Taip atrodo Wyrd
Šitoks sprendimas buvo ganėtinai įdomus, tačiau po kurio laiko pastebėjau, kad man tai netinka. Pirmiausia, man neišėjo sujungti tokio kalendoriaus su telefonu, o tai yra gan didelė programa, nes telefone galima greitai pažiūrėti reikiamą informaciją, kas užtrunka daug ilgiau su kompiuteriu. Tai ypač svarbu, kai skubu ar vėluoju. Antra, aš noriu turėti įvykių archyvą, kad galėčiau vėliau atsidaryti ir pasižiūrėti, ką aš kada veikiau. Su Remind to padaryti, bent jau man, neišeina. Trečia - Remind kalba, kuria aprašomi ir programuojami įvykiai. Tai daug funkcijų ir galimybių turintis dalykas, kuris ir daro Remind galingu įrankiu, bet man tai pasirodė per daug sudėtinga.
Tada pagalvojau, kad galiu pasidaryti ir savo sprendimą. Pats susigalvoti kažkokią kalendoriaus sistemą. Taip ir padariau.
Visų pirmiausia, noriu, kad viskas būtų kuo paprasčiau. O kas gali būti paprasčiau už tiesiog įvykių sąrašą. Paprasčiausias tekstinis failas pavadinimu "kalendorius". Tokį failą gali perskaityti kiekvienas kompiuteris ar telefonas. Labai šaunu.
O kaip turėtų atrodyti pats įvykis. Jis turėtų turėti datą, laiką, kiek trunka, vietą, kur vyksta, aš taip pat mėgstu panašius įvykius sugrupuoti į kategorijas, na ir galiausiai, pavadinimas, kuris gali būti ne tik pavadinimas, bet ir papildoma informacija.
Tai šiek tiek pasižaidęs sugalvojau tokį "protokolą":
DATA/HH:MM-HH:MM/@VIETA/#KATEGORIJA/-PAVADINIMAS
Pavyzdžiui:
2015-09-18/14:30-15:30/@Vingio parkas/#Įprastas/-Spoksoti į žmones
Tai toks gan paprastas įvykio aprašymas. Visa kita yra apdorojama skriptais, kuriuos dar reikės parašyti ar patobulinti. Apie juos parašysiu vėliau, kai įsitikinsiu, kad jie tikrai veikia.
Irašo komentarai
Komentarus siųskite man elektroniniu paštu, adresu: mindaugas per minska taškas lt.
Laiške nurodykite įrašo pavadinimą ir ar norite, kad jūsų komentaras būtų paviešintas.